"> Звільняємося від травм та негативу | Мiський дитячий будинок «Центр опiки»

Звільняємося від травм та негативу

Перед очима пройшло щонайменше 1300 дітей із різних сімей. У кожної сім′ї своя трагічна  історія: вітчим забив до смерті матір трьох  дітей – свою співмешканку, п’яна мати в десятиградусний мороз лишила вночі дворічну дитину посеред вулиці, невідома жінка кинула власну новонароджену дитину в сміттєвий бак, батько та мати в присутності дітей знущалися над бабусею – власною  матір′ю, яка опікувалась їхніми малятами. Звісно, що лавина згадок  дітей з даних родин є для них непомірно тяжкою ношею.

Тож робота фахівців соціально-психологічної служби спрямована на те, аби допомогти  вихованцям  позбутися почуття меншовартості, скути, страху, внутрішньої напруги.

         Форми роботи щодо психологічної реабілітації дітей, корекції емоційного стану:

  • виявлення гіперкомпенсійного фонду дитини  задля підвищення її самооцінки та впевненості;
  • залучення дітей до групових інтерактивних форм роботи;
  • індивідуальна та групова корекція з елементами пісочної, ландшафтної  та ІЗО терапії;
  • залучення дітей до участі в конкурсах, змаганнях;
  • влаштування зустрічей з успішними людьми.

Розпочинаємо роботу з відновлення гідності дитини: виявляємо її інтереси та здібності,  залучаючи до таких видів діяльності, де б дитина відчула себе успішною, отримала підтримку та схвалення від оточуючих. Налаштовуємо фокус сприйняття дитини оточуючого світу з негативу на позитив.

Розуміючи, що діти даної категорії мають значний негативний соціальний досвід, ми прагнемо, після проведеної з ними комплексної реабілітації, показати вихованцям модель соціально-благополучної сім′ї, суттєво протилежні сімейні стосунки.

Для цього влаштовуємо зустрічі з успішними щасливими сім′ями в стінах дитячого будинку. Діти в ході зустрічей дізнаються, чим живе щаслива родина, що цінується членами  сім’ї найбільше, як виглядаюсь родинні взаємовідносини  в системі «батько -  мати», «батько - діти», «мати - діти»,  «батько, мати – дідусь, бабуся».

 

 

 

 

 

 

 

 

Мы находимся

Україна, місто Маріуполь м. Маріуполь, бульвар Шевченко, 87а
+38 (0629) 52-31-93